Właściwości kamieni naturalnych

Kamienie naturalne pobudzają nasze zmysły, urzekając intensywnością lub delikatnością barw. Są nam szczególnie bliskie, gdy zdobią nasze dłonie lub szyję w postaci wyjątkowej biżuterii. Czy za tą tajemniczą, enigmatyczną strukturą kryje się coś więcej? Czy Kryształ Górski, Ametyst i Kwarc mogą wpływać na nasze samopoczucie? Jakie są właściwości kamieni naturalnych? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Właściwości Kryształów Górskich

Kryształ Górski to symbol czystości. W związku z tym niektórzy wierzą, że działa on w sposób oczyszczający. Być może źródłem takiego wrażenia jest krystaliczna, orzeźwiająca forma, jaką przybiera ten kamień?

Kryształy posiadają również wyjątkową zdolność do odbijania światła. To sprawia, że biżuteria z Kryształem Górskim doskonale dopełnia zarówno ekskluzywną kreację, jak i casualowy strój. Dzięki temu błyszczysz, a Twój wzrok może chłonąć świetliste refleksy, wprawiając Cię w dobry nastrój.

Ametyst, Awenturyn i Tygrysie Oko

Ametyst, Awenturyn i Tygrysie Oko to trzy, niezwykle czarujące odmiany kwarcu. Pierwsza z nich urzeka nas swoją fioletową barwą, druga kusi czerwienią lub przybiera formę kojącej zieleni. Tygrysie oko natomiast to źródło efektu, który zaskoczy każdego. Jakie są właściwości kamieni naturalnych wspomnianych wyżej?

Ametyst to z greckiego amethystos, czyli „trzeźwy”. Właśnie dlatego niektórzy uważają, że bransoletka lub naszyjnik z Ametystem wspomagają uczucie wewnętrznej stabilności. Czy tak jest w istocie? Nie jest to pewne, ale wiadomo, że fiolet ożywia każdą stylizację. Szczególnie jeśli wystąpi w formie lśniącej, energetyzującej biżuterii. Z kolei Awenturyn to dla wielu talizman, który przynosi szczęście i finansowy dostatek. Takie wyobrażenie na temat tego kamienia spowodowane jest prawdopodobnie jego niewielką dostępnością. Awenturyn jest bowiem bardzo rzadkim kamieniem.

Tygrysie Oko swoją nazwę zawdzięcza błyszczącym refleksom, które przywodzą na myśl hipnotyzujące oko kota. Amerykański pisarz H. P. Lovecraft pisał, że koty są niezwykle enigmatyczne – właśnie w ten sposób można określić kwarc tygrysie oko. W ezoterycznej wykładni natomiast kamień ten wzmaga równowagę życiową i pozwala odczuwać harmonię w świecie. Nie zostało to naukowo uzasadnione, ale jedno wiadomo na pewno – biżuteria z Tygrysim Okiem pasuje do każdego stroju i przyciąga wzrok, zdumiewając niezwykłym błyszczącym efektem.

Właściwości Amazonitu i Onyksu

Harmonijne połączenie niebieskich i zielonych odcieni to domena Amazonitu. Podziwianie tego kamienia jest niezwykłym doświadczeniem – lśniąca zieleń może wzmagać uczucie spokoju. Właśnie dlatego naszyjnik, bransoletka lub pierścionek z Amazonitem są tak wyjątkowe.

Z kolei Onyks to po grecku pazur, a jego intensywna czerń doskonale koresponduje z tym określeniem. Warto wiedzieć, że Onyks tak naprawdę łączy w sobie biel i czerń, a niektóre egzemplarze tego kamienia przybierają białą lub zieloną barwę.

Miłośnicy wiedzy tajemnej uważają, że Onyks dodaje człowiekowi energii. Możliwe, że podstawą takich wyobrażeń jest zdecydowana struktura i dynamiczna barwa tego kamienia. Właśnie dlatego biżuteria z Onyksu jest tak niekonwencjonalna.

Podsumowanie

Właściwości kamieni naturalnych przyjmują różne oblicza. Kryształ, Ametyst, Onyks, Tygrysie Oko – każdy z nich karmi nasze zmysły na inny sposób.

Biżuteria z kamieni naturalnych z pewnością wzbogaci Twoją stylizację. Spoglądanie na lśniące, tajemnicze kamienie może również uspokoić lub zmobilizować do podjęcia działania – w zależności od barwy.