Kamienie zodiakalne, czyli podział kamieni naturalnych

Kamienie zodiakalne to kamienie naturalne, które przypisywane są konkretnym znakom zodiaku. To ciekawy element rozrywki dostarczanej przez lśniącą biżuterię z Kryształem, Tygrysim Okiem i wieloma innymi minerałami. Jakie kamienie dla Byka, Lwa i Bliźniąt? Czy Ametyst jest symbolem Ryb, czy Wodnika? Przedstawiamy podział kamieni z uwagi na znaki zodiaku.

Kamienie zodiakalne – czym są?

Kamienie zodiakalne to kamienie naturalne dobrane do właściwego znaku zodiaku. Można traktować je jako posiadające wartość symboliczną. Zatem podobnie jak wisiorki, które przedstawiają znaki zodiaku w sposób graficzny, kamienie naturalne mogą stanowić symbol konkretnego znaku.

Bransoletki, pierścionki i naszyjniki z kamieni naturalnych to ciekawy pomysł na prezent. Zwolennicy astrologii z pewnością docenią podarunek w postaci kamienia dopasowanego do ich znaku zodiaku. Jak zatem wygląda podział kamieni zodiakalnych?

Kamienie naturalne dla znaków zodiaków

Baranowi najczęściej przypisuje się Jaspis, który według niektórych osób symbolizuje odwagę. Kamieniem Byka jest natomiast Kwarc Różowy o subtelnej, romantycznej barwie. Dobrym pomysłem na prezent będzie w tym przypadku bransoletka z Kwarcem Różowym.

Kamień dla Raka to Awenturyn, jedna z ciekawszych odmian Kwarcu. Z kolei kamień dla Bliźniąt to tajemnicze Tygrysie Oko – biżuteria z Tygrysim Okiem z pewnością ucieszy osobę, która identyfikuje się z tym znakiem zodiaku.

Dobrym prezentem dla Lwa będzie biżuteria z Kryształem Górskim. Wagę ucieszy pierścionek z Amazonitem, a Pannę wielokolorowy Agat. Kamień dla Skorpiona to Karneol lub Hematyt, dla Strzelca – Chalcedon lub Ametyst. Koziorożcowi przypisywany jest Hematyt, a Wodnikowi Agat. Ryby natomiast docenią prezent w postaci biżuterii z Ametystem.

Kamienie zodiakalne w kulturze

Znak zodiakuKamień naturalny
BaranJaspis
BykKwarc Różowy
BliźniętaKwarc/Tygrysie Oko
RakAwenturyn
LewKryształ Górski
PannaAgat
WagaAmazonit
SkorpionKarneol/Hematyt
StrzelecChalcedon/Ametyst
KoziorożecHematyt
WodnikAgat
RybyAmetyst

Podsumowanie

Wyżej przedstawiony podział nie ma charakteru ostatecznego. Warto zatem wybrać biżuterię z kamieni naturalnych, kierując się przede wszystkim doznaniami estetycznymi i dopasowaniem akcesoriów do indywidualnego stylu.

Jeśli masz pytanie lub chcesz zamówić własny projekt biżuterii, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością stworzymy dla Ciebie wyjątkowe dodatki.